Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/pelesoft/public_html/daf_faq.php:2) in /home/pelesoft/public_html/inc/headers.php on line 2

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/pelesoft/public_html/daf_faq.php:2) in /home/pelesoft/public_html/inc/headers.php on line 3


 


שאלות
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
  רכישה והתקנה
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
  תאימות
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
ש
  פתרון בעיות - בבניה עדיין
   
  שאלות נוספות
ש
ש
ש
תשובות
ש
מה עושה תוכנת DAF?
ת
תוכנת DAF משמשת לפתרון בעיות שונות בהדפסה מתוכנות DOS. באמצעות DAF ניתן להדפיס מתוכנות אלו לכל מדפסת, כולל מדפסות שאינן תומכות ב-DOS, מדפסות USB, מדפסות ללא גופן עברי צרוב וכדומה; וכל זאת מבלי להזדקק לרכיבי חומרה או תוכנה נוספים.
ש
כיצד DAF פועלת?
ת
DAF לוכדת את ההדפסות שנשלחות ליציאת המדפסת (LPT1) על ידי תוכנות ה-DOS. במקום שעבודת ההדפסה תועבר ישירות אל המדפסת, התוכנה מעבדת את עבודת ההדפסה ומעבירה אותה בחזרה להדפסה דרך מנגנוני העיצוב וההדפסה של Windows (ה-GDI וה-Spooler). כך, תוכנת ה-DOS פועלת כאילו היא מדפיסה אל מדפסת סטנדרטית (תואמת Epson) שנמצאת ביציאה LPT1, אך בפועל ההדפסה מופנית למדפסת ברירת המחדל (או לכל מדפסת אחרת שבחרת) המותקנת ב-Windows.
ש
מה הן דרישות המערכת של DAF?
ת
הדרישות צנועות מאד: מעבד 386 ומעלה, חלונות 98 ומעלה, ו-2 מ"ב פנויים בדיסק הקשיח.
ש
האם DAF תתמוך במדפסת שלי?
ת
כן. DAF תומכת בכל מדפסת שמותקנת ב-Windows ומופיעה ברשימת המדפסות של Windows. אם ניתן (ומסתבר שניתן) להדפיס במדפסת שלך מתוכנת Word, למשל - ניתן יהיה להדפיס בה גם מתוכנות DOS באמצעות DAF.
ש
האם יש לתוכנת DAF השפעה על ביצועי המחשב?
ת
ממש לא. תוכנת DAF תוכננה במיוחד כך שתהיה "קלה" מאד. הרכיבים הקריטיים בתוכנת DAF כתובים בשפת Assembly (שפה שבדרך כלל משמשת רק לכתיבת רכיבים של מערכות הפעלה), וזאת בכדי לספק קוד יעיל ואפקטיבי ככל האפשר. התוצאה היא ש-DAF צורכת כמות אפסית של זיכרון ושל זמן עיבוד ולפעולתה אין השפעה על ביצועי המחשב.
ש
האם התוכנה משפיעה על קצב ההדפסה?
ת
תוכנת DAF לא מאיטה כלל את ההדפסה, מכיון שהעיבוד שהיא מבצעת לוקח זמן אפסי (מנגנון העימוד של DAF תוכנן ליעילות מירבית ומסוגל לעבד עשרות אלפי דפי פלט בשניה). יחד עם זאת, מאחר ובהדפסה ע"י DAF ההדפסה לא מועברת ישירות למדפסת אלא דרך הדרייבר של המדפסת ב-Windows, יתכן שתיגרם השהיה מסוימת בהדפסה, אם הדרייבר איטי במיוחד. (למקרים חריגים בהם הדרייבר משפיע במידה משמעותית על קצב ההדפסה ראה הסבר בהמשך
מצד שני, ברוב המקרים (בעיקר בהדפסה של מסמכים רבי עמודים) שליחת ההדפסה למדפסת תהיה מהירה יותר לאחר התקנת DAF, מכיון שכך תוכנת הדוס אינה צריכה לחכות עד שהמדפסת תקבל את כל נתוני ההדפסה, אלא היא מעבירה במהירות את ההדפסה ל-DAF ומתפנה להמשך העבודה, ולאחר מכן DAF משחררת את עבודת ההדפסה למדפסת בהתאם לקצב ההדפסה.
ש
קניתי מדפסת לייזר במקום מדפסת הסיכות הישנה. כיצד אוכל להדפיס מסמכים ודוחות רחבים, עם 132 תוים בשורה?
ת
DAF מציעה אפשרות מיוחדת של הדפסה לרוחב העמוד (Landscape) בהקטנה קלה, כך שדף A4 רגיל יכיל מידע שנועד במקורו לדף מדפסת רחב (66 שורות של 132 תוים). ניתן להפעיל הגדרה זו באופן קבוע, לשנות את ההגדרה מפעם לפעם בהתאם לצורך, או להפעיל את מנגנון הברירה האוטומטית של DAF שמזהה אם הפלט נועד לעמוד רחב או צר וקובע את כיוון וגודל הטקסט בהתאם לכך. פרטים נוספים ראה בהוראות השימוש.
ש
באיזה גופן יודפסו התדפיסים שלי?
ת
DAF משתמש בגופנים מתוך הגופנים שמותקנים במערכת ההפעלה Windows, ולא בגופנים של המדפסת. ברירת המחדל של DAF היא להדפיס בגופן Courier שיש לו כמה יתרונות: הוא מותאם ויזואלית להדפסה במרווח קבוע, הוא כולל את כל תוי ASCII לרבות הסימנים הגרפיים, והוא נמצא בכל מערכת Windows. למרות זאת, אפשר לשנות את ההגדרה ולהדפיס בכל גופן רצוי מבין הגופנים שמותקנים ב-Windows, וניתן גם לשנות את משקלו (עוביו) של הגופן. פרטים נוספים ראה בהוראות השימוש.
ש
האם ניתן להדפיס את תוכן המסך באמצעות לחצן PrtSc?
ת
בעיקרון כן, אבל לפני כן יש לוודא ש-Windows מאפשרת פעולה זו, מכיון שלפי ברירת המחדל של Windows משמש לחצן PrtSc להעתקה של תוכן החלון ללוח (-Clipboard) ולא להדפסת מסך. כדי לאפשר את הדפסת המסך צריך לנקות את סימן ה-V ליד תיבת PrtSc בלשונית Misc (שונות) במאפייני החלון (לחץ לצפיה בתמונה):
  רכישה והתקנה
ש
האם ניתן לקבל את התוכנה לניסיון?
ת
כן. אתה מוזמן להוריד את התוכנה בדף ההורדה ולנסות אותה למשך 7 ימים בכדי לבחון אם היא מתאימה לצרכיך. לאחר 7 ימים תצטרך להזין לתוכנה קוד רישיון שאותו תקבל עם רכישת הרישיון לתוכנה.:
ש
כמה עולה התוכנה וכיצד קונים אותה?
ת
ברכישה ישירה מפלאסופט עולה תוכנת DAF 311 ש"ח + מע"מ בלבד. ניתן לרכוש את התוכנה גם אצל מפיצים עצמאיים. לפרטים נוספים ראה בדף הרכישה.
ש
האם אקבל את התוכנה על תקליטור?
ת
אם תרכוש את התוכנה מפלאסופט, בדרך כלל לא תקבל עותק קשיח של התוכנה אלא רק את קוד הרישיון הנחוץ לשם הפעלת התוכנה. ניתן להזמין מאיתנו עותק של התוכנה על גבי תקליטור תמורת תשלום נוסף, אך בדרך כלל אין בכך צורך מאחר והתוכנה זמינה להורדה חינם ובכל עת בדף ההורדה באתר וניתן גם לצרוב באופן עצמאי העתק שלה לגיבוי.
המפיצים שלנו עשויים לספק את התוכנה באימייל, דרך האתר או על גבי מדיה אחרת, לפי שיקוליהם.
ש
האם אהיה זכאי לעדכונים?
ת
כן. נכון להיום אין לנו כל כוונה לגבות תשלומים עבור עדכונים, וניתן להוריד עדכונים בחינם מהאתר. למעבר לדף ההורדה לחץ כאן.
(הערה: לקוחות שברשותם גירסה 1 - שהפצתה הסתיימה בשנת 2002 - אינם יכולים לעדכן את הגירסה בדרך זו, ועליהם לפנות למפיץ ממנו רכשו את התוכנה לשם קבלת עדכון וקוד רישיון חדש לגירסה הנוכחית.)
ש
כיצד אני יכול לקבל תמיכה טכנית?
ת
תוכנת DAF מוצעת ונמכרת ללקוחותינו כמות שהיא (As Is), מתוך הנחה שהלקוח בדק את התוכנה לפני רכישתה ומצא אותה מתאימה לצרכיו. מחיר התוכנה אינו כולל תמיכה ושרות, אם כי ניתן לקבל תמיכה מוגבלת באתר, או להזמין טכנאי לשרות באתר הלקוח במחיר 45$ לשעה.
לקוחות שרכשו את התוכנה אצל אחד המפיצים שלנו זכאים לשרות ותמיכה בהתאם לתנאים הנהוגים אצל אותו מפיץ.
ש
איך מתקינים את התוכנה?
ת
בעיקרון אין צורך בהוראות מיוחדות להתקנת התוכנה: ארבע הקלקות עכבר, והתוכנה מותקנת. אם אתם זקוקים בכל זאת להדרכה, עברו לדף הוראות ההתקנה להסבר מפורט.
ש
. יש לי כמה מחשבים/כמה מדפסות, האם אני צריך רישיון נפרד לכל מחשב/מדפסת?
ת
הרישיון לתוכנת DAF הוא עבור מחשב בודד. במידה ומשתמשים בתוכנה בכמה מחשבים יש צורך ברשיונות כמספר המחשבים - גם אם כולם משתמשים במדפסת אחת. מצד שני, ניתן להשתמש ברישיון בודד עבור כמה מדפסות המחוברות לאותו מחשב.
לקוחות שזקוקים לעשרה רשיונות או יותר מוזמנים לפנות שלנו או ל אחד המפיצים לקבלת הצעת מחיר מיוחדת.
אפשרות נוספת המתאימה לרשתות גדולות היא להתקין גירסת רשת מיוחדת של התוכנה על גבי שרת ברשת, וגירסה זו תהיה משותפת לכל המחשבים ברשת. התקנה כזו ניתנת לביצוע ע"י טכנאי שרות של פלאסופט תמורת תשלום מיוחד.
ש
האם אוכל להמשיך להשתמש בתוכנה אם אחליף מחשב?
ת
הרישיון לתוכנת DAF הוא למחשב ספציפי, ועבור כל מחשב אחר תזדקק לרישיון נוסף. לצערנו אנו נאלצים לפעול באופן זה כדי להגן על זכויות היוצרים של התוכנה, בפרט לאור העובדה שאיננו גובים תשלומים שוטפים עבור אחזקה ועדכונים.
אם יש לך כוונה להחליף מחשב בעתיד הקרוב, כדאי לך לקחת זאת בחשבון ולשקול אם לא תעדיף להמתין עם רכישת התוכנה עד לאחר השדרוג, או לחלופין להקדים את רכישת המחשב החדש. אם למרות זאת נאלצת להחליף מחשב באופן בלתי צפוי בתקופה שלאחר רכישת התוכנה, ניתן לפנות לתמיכה בצירוף מס' ההתקנה וקוד הרישיון הישן יחד עם העתק חשבונית על רכישת התוכנה ואנו נשתדל לעזור.
ש
האם אני צריך לשנות הגדרות בתוכנות ה-DOS בהן אני משתמש?
ת
יתכן שכן. DAF מדמה מדפסת Epson סטנדרטית מול תוכנות ה-DOS בהן אתה משתמש, ולכן, כדי שהפלט יצא כראוי, עליך להגדיר בהגדרות ההדפסה של תוכנות ה-DOS שלך שההדפסה תהיה בתבנית Epson. הגדרה זו נחוצה גם אם אתה משתמש במדפסת אחרת לחלוטין: ההדפסה בפועל תבוצע בהתאמה מלאה למדפסת שלך על ידי הדרייבר המתאים של Windows, אבל כדי ש-DAF תבין את הוראות ההדפסה ותעמד את הפלט כראוי יש להדפיס בתבנית של מדפסות Epson.
  תאימות
ש
האם DAF תתמוך במדפסת שלי?
ת
כן. DAF תומכת בכל מדפסת שמותקנת ב-Windows ומופיעה ברשימת המדפסות של Windows. אם ניתן להדפיס במדפסת שלך מתוכנת Word, למשל - ניתן יהיה להדפיס בה גם מתוכנות DOS באמצעות DAF.
ש
האם אוכל להדפיס גם למדפסת USB?
ת
בהחלט כן. DAF מאפשרת להדפיס גם למדפסות שאינן מתוכננות כלל לעבודה עם DOS, כולל מדפסות המחוברות בחיבור USB. כל מדפסת שיש לה דרייבר לחלונות ניתנת לשימוש באמצעות DAF.
ש
האם ניתן להדפיס למדפסת רשת?
ת
כן. כל מדפסת שמופיעה ברשימת המדפסות של Windows ניתנת לשימוש באמצעות DAF, כולל מדפסות רשת.
ש
האם ניתן להדפיס לתוכנת פקס?
ת
כן, וכך גם למדפסת הוירטואלית של אקרובט, ולתוכנות לכידת הדפסה שונות. ושוב: כל מדפסת שמופיעה ברשימת המדפסות של Windows, בין אם היא מדפסת פיזית ובין אם היא וירטואלית, יכולה לשמש את תוכנות ה-DOS באמצעות התיווך של תוכנת DAF.
ש
אני משתמש בתוכנת ..... - האם היא נתמכת ע"י DAF?
ת
סביר להניח שכן. לקוחותינו עובדים עם מגוון רחב של תוכנות ולמיטב ידיעתנו כולם מרוצים. תוכנות יוצאות דופן לענין זה הן תוכנות הכנה לדפוס (DTP) ותוכנות גרפיות, שהפלט שלהן הוא גרפי וכולל קודי Esc/p לא שגרתיים. הגירסה הנוכחית של תוכנת DAF אינה תומכת בקודים אלו (אם כי מתוכננת תמיכה בהם באחת הגירסאות הבאות), אך השימוש בתוכנות אלו בסביבת DOS נדיר מאד כיום.
בכל מקרה, באפשרותך לנסות את DAF בעצמך ולהיווכח. אם נתקלת בבעיה עם תוכנת DOS מסוימת, בדוק את עמוד התאימות, בו תוכל למצוא הוראות ספציפיות המתייחסות לתוכנות DOS שונות. אם למרות זאת ישנה בעיה עם תוכנה מסוימת, נודה לך על פנייתך לתמיכה.
ש
אני עובד על תוכנת אמולציה של מסוף מול שרת Unix (או שרת אחר), האם אוכל להשתמש ב-DAF?
ת
אם תוכנת האמולציה היא תוכנת DOS, התשובה היא חיובית. תוכל להדפיס ממנה באמצעות DAF כמו מכל תוכנת DOS אחרת.
אם תוכנית האמולציה היא תוכנת Windows, והיא אינה יכולה להדפיס בלי עברית צרובה - יתכן שניתן להשתמש ב-DAF אבל דרושה לשם כך בדיקה והתקנה מיוחדת שתתבצע ע"י טכנאי מוסמך מטעם פלאסופט. לפרטים פנה
ש
אני עובד על תוכנת DOS בתוך מעטפת של Tao HebrewXP. האם אוכל להשתמש ב-DAF?
ת
למיטב ידיעתנו, ולפי מידע שקיבלנו ממספר לקוחות המשתמשים בתוכנת HebrewXP, הדבר אפשרי. עם זאת, אין באפשרותנו לתת תמיכה מלאה להגדרות של תוכנת HebrewXP ויש לפנות לשם כך לחב' טאו.
בנוסף, תשומת לבכם מופנית לכך שבמקום להשתמש ב-HebrewXP של טאו תוכלו להשתמש בתוכנת ABRA של פלאסופט, שהינה זולה יותר ופשוטה יותר לתפעול.
ש
האם ניתן להתקין את התוכנה על גבי Microsoft VirtualPC?
ת
כן. אם ב-Virtual PC מותקנת Windows 9x ובה פועל חלון ה-DOS יש להתקין את DAF בתוך ה-VPC בדיוק כמו על גבי מחשב פיזי. במידה ויש בעיה בהגדרת המדפסת מומלץ לפנות לתמיכה. אם ב-Virtual PC מותקן רק DOS, הפיתרון מורכב יותר. צרו קשר עם התמיכה לקבלת הדרכה אם יש לכם ידע טכני, או לתיאום התקנה ע"י טכנאי מטעמנו.
  פתרון בעיות
   
  שאלות נוספות
ש
יש לי תוכנה שמייצאת פלט לקבצי ASCII. האם ניתן להדפיס אותם באמצעות DAF?
ת
ניתן לעשות זאת בכמה דרכים. אפשרות אחת היא לשלוח את הקבצים אל היציאה הפרללית באמצעות פקודת Copy (רק בחלונות 9x), אפשרות שניה היא להפעיל את Daf2 עם שם הקובץ הרצוי כפרמטר, ואפשרות נוספת היא לגרור את הקובץ על גבי הסמל של תוכנת Daf.
ש
יש לי שאלה/בעיה אחרת
ת
קרא את הוראות ההפעלה ו והוראות השימוש בעיון, יתכן שתמצא שם כיצד עליך לפעול. בנוסף, אם הבעיה נוגעת לתוכנת DOS מסוימת, מומלץ לבדוק קודם כל בדף תאימות תוכנות אם ישנה התייחסות אליה. אם עדיין לא הסתדרת - אתה מוזמן לפנות לתמיכה ונשמח לעזור.
ש
. יש לי הצעה לשיפור ב-DAF, האם תיישמו אותה?
ת
נשמח לשמוע כל הצעה והערה. אנא פנה באמצעות אלינו טופס התמיכה . 
 
© כל הזכויות שמורות, פלאסופט 2005. Pelesoft, DAF ו-ABRA הם סימנים מסחריים של פלאסופט. DOS, Windows וסימנים מסחריים אחרים המוזכרים באתר הם סימנים מסחריים רשומים של Microsoft Corporation. המידע באתר נועד לידיעה בלבד ואינו מחייב את פלאסופט. מפרטי ומחירי התוכנות עשויים להשתנות בלא הודעה מוקדמת. הורדת תוכנה מהאתר והשימוש בה כפופים לתנאי הרישיון גם אם משתמע במקום כלשהו אחרת.
 

דף הבית | פרופיל חברה | DAF | ABRA | צור קשר | English
  פלאסופט פתרונות תוכנה  •  רש"י 26 אלעד 48900  •  טלפון 03-9098808 רביון.קום